Preloader

Genç bir danışanımla online olarak uzaktan çalışıyoruz. 6 yıllık birlikteliğinin bitişi sonrası, süreci kolay atlatabilmesi için annesinin referansı ile başlıyor seanslarımız. İlk seansın sonunda hayatına yansıyan iyileşmelere tanık oluyorlar aile olarak ve pozitif geri bildirimlerle mutluluklarını ifade ediyorlar. Ama tabloda henüz +10 da olmadığı için seanslarımıza devam ediyoruz.

Geçen hafta en son seansımızda deneyimlediklerimizi hem danışanımın onayı hem de sevgili annesinin ricası ile sizinle paylaşmak istiyorum. Sizlere ilham olmasını, ışık olmasını temenni ettiler. Kendilerine güzel niyetleri için yürekten teşekkür ederek, konuya başlamak istiyorum.

Çalışmaya başladığımızda danışanımın enerjisi biraz düşüktü. İfadelerinden ve durumundan bir stres kaynağı olduğu çok belliydi. Enerjisini yükselterek devam ediyoruz. Ama hala bir kararsızlık hakimdi, bir yanı umutlu iken beyni ona olumsuz şeyler söylüyordu. Bu anlatımın içinde bir ip ucu vardı benim için. Durumu netleştirmek için kendisine bir soru yöneltiyorum.

Olumsuz şeyler söyleyen beynini enerji olarak tanımlasa neye benzerdi?

Cevabı çok net! Ateş toplarına benzerdi diyor. Durumu daha da netleştirmek için uzman sorularıma devam ediyorum. Ve gelen cevaplardan yaklaşık 100 adet kadar, 1 metre kadar yakınında etrafını sarmış, sürekli hareket halinde, saldırıyorlarmış gibi hissettiren kırmızı enerji formları olduklarını saptıyoruz. Onların karşısında daha güçlü hissetmeye ihtiyacı olduğu için daha fazla güç enerjisi yüklüyoruz. Danışanım güçlendikçe küçülüyorlar, renkleri kahverengiye dönmeye başlıyor, enerjileri azalıyor yere düşüp, toprağa karışıyorlar. Tamamı toprağa karıştıktan sonra, dönüşüp çiçek oluyor ve topraktan papatyalar olarak canlanıyorlar. Bu durumun danışanıma ne hissettirdiğini sorduğumda ise umut, huzur, mutluluk, neşe olduğunu ifade ediyor. Önceden kararsızlık, endişe, korku hissettiriyorlardı, tehdittiler. Ama artık tamamen dönüşmüşlerdi. Ne zamandan beri o ateş topları var diye sorduğumda; iki gündür cevabını alıyorum. En yakın arkadaşının, danışanımın erkek arkadaşıyla temas halinde olduğu, iki tarafla da görüştüğünü, bu durumdan faydalandığını öğrendiğini anlatıyor danışanım. Ve o anda çok sinirleniyor. Sinirlenince ateş basıyor ve bir canavara dönüştüm adeta diyor. İki gündür de o olayın, ‘o enerjinin’’ etkisinde. 

Olay anındaki versiyona da ihtiyaç duyduğu, sakinlik olgunluk enerjisi gönderiyoruz, hem versiyon hem enerji formları iyileşiyor, dönüşüyor. Danışanım ile bu konuda +10 a geliyoruz ama genel konu başlığında +8 de olduğu için seanslara devam ediyoruz.

Bu deneyim enerjetik varlıklar çalışmalarım içinde en basit, en hafif olarak deneyimlediğim çalışmalar içinde aslında. Ama hepimizin deneyimlediği sinir, öfke, kızgınlık vs gibi duyguların aslında bize ait olmadığını ve sadece enerji olduğunu anlatan güzel bir örnek. Uzman bilgi ve deneyimle basitçe dönüşen enerjiler, farkedilmemiş olsalar idi, daha fazla büyüyüp daha fazla olumsuz duygu hissettirebilirler, daha fazla zarar verebilirlerdi.

Duygularımızın farkında olsak, haklı sebeplerle de olsa hissettiğimiz her olumsuz duygunun öncelikle kendimize zarar olduğunu hatırlasak, başedemediğimiz duygularımız için de uzman desteği alsak hayatımıza nasıl katkısı olurdu?

Modern Enerji Koçu ve Eğitmeni

Aynur Apaydın

 

 

29.4.2014
YORUMLAR

Yorum yapabilmeniz için üye olmalısınız.
Eğer üye iseniz üyelik girişi yapmak için tıklayın.
Yeni üye olmak için lütfen tıklayın.

Henüz yorum yapılmamış.

E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-mail adresinizi yazınız...